Dzień Matematyki w Królikach

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na „papierową” naukę matematyki. Kształtujemy wiadomości i umiejętności matematyczne organizując sytuacje życiowe wymagające np. segregowania, liczenia, manipulowania przedmiotami. Dzięki swojej aktywności dzieci  gromadzą potrzebne doświadczenia i w ten sposób kształtują odpowiednie pojęcia matematyczne. Wykorzystując codzienne sytuacje tworzymy fundamenty pod wielką matematyczną wiedzę. Na spacerach liczymy samochody, schodki, kroki, porównujemy wielkości drzew, określamy kierunki, mierzymy długości. Królowa nauk jest z nami codziennie. Wiemy, że ruch + muzyka = matematyka. Śpiewamy i ilustrujemy ruchem piosenki matematyczne np.  o dniach tygodnia. Wiecie, że „ poniedziałek klaszcze w ręce, wtorek tupie coraz prędzej, środa po nosie się drapie….”? Liczymy się i stan dzieci podajemy nauczycielce przez matematyczną tubę. Aktualizujemy kalendarz przedszkolny. Świętujemy Dzień Matematyki, ale od początku… Wyobraźcie sobie, że kiedy byliśmy w łazience, nie wiadomo kto i dlaczego pomieszał nasze zabawki. Na szczęście z pomocą przybyła  Pani Dyrektor. Wszystkie wózki, klocki, samochody, pacynki posegregowaliśmy i odłożyliśmy na stałe, wyznaczone miejsce. Wymagało to od nas dużo pracy, ale daliśmy radę i jesteśmy z siebie dumni.  Nie wierzycie? Zobaczcie sami, do obejrzenia zdjęć serdecznie zapraszamy.