Dzień Kropki w Trójce

Co to za święto? Zapytacie. Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, pobudzania wyobraźni dzieci i odkrywania talentów. Ale od początku… Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” czyli „Kropka”, w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i w swój talent, inspirując nauczycielki do działania i celebrowania Dnia Kropki. 15 września w naszym przedszkolu nie obyło się bez rozwijania twórczego myślenia, zabaw plastycznych, poznawczych, muzycznych i ruchowych z kropką w roli głównej. Przykład idzie z góry, od trzech lat nasze piłkarki GKS Górnik Łęczna świętują z nami. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci w kropeczki, groszki, plamki.  Powiem Wam szczerze, że Dzień Kropki trwa u nas cały rok, bo talent do odkrywania talentów mamy, a teraz do obejrzenia zdjęć serdecznie zapraszamy.