Dzień Kropki

Judith Butler powiedziała kiedyś ,,Nie znam siebie w pełni, bo częścią tego kim jestem, są tajemnicze ślady innych – być może autorka miała na myśli geny, a może ślady edukacji. „Tajemnicze ślady” wyzwalają w nas największe talenty, które drzemią w każdym człowieku. W naszym przedszkolu rozwijamy kreatywność, również na bazie popełnianych błędów. Cytując słowa Ken Robinsona „Jeśli nie jesteś gotowy, żeby popełniać błędy, nigdy nie stworzysz nic oryginalnego”.  Codziennie budujemy w dzieciach wiarę we własne możliwości, pobudzamy motywację wewnętrzną, pomysłowość, zachęcamy do podejmowania prób i nie poddawania się. W nurcie planu daltońskiego dzieci mają możliwość popełniania błędów bez obawy otrzymania negatywnej oceny. Uczymy tym samym odpowiedzialności.

15 września 2023r. , nasze przedszkole stało się całe piegowate. Kropki, kropeczki, groszki pojawiły się na dywanie, ścianie, tablicy, spodenkach, policzkach… prawdziwa piegowata inwazja. W salach wybrzmiało opowiadanie o Vashti, dziewczynce, która nie wierzyła w siebie. I wiecie…, podczas rozmów o książce okazało się, że dzieci ją doskonale rozumieją. Później przedszkolaki zajęły się tym, co lubią najbardziej, ulubioną zabawą. Polecam każdemu codziennie świętować „Dzień Kropki”, bo jeden raz w roku to zdecydowanie za mało! Koordynator akcji: Ewa Kalita.