Dzień Języka Angielskiego

18 kwietnia, w ramach projektu: „Moja angielsko – hiszpańska przygoda”, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej, poznały życie i kulturę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Przedszkolaki dowiedziały się o bardzo ważnym, zbliżającym się wydarzeniu, mianowicie oficjalnej koronacji króla Karola III. Dzieci ochoczo śpiewały popularne piosenki angielskie, zmagały się z toung twisters- łamaczami językowymi, jak również, wybrały się przejażdżką czerwonym autobusem, popularnym w Wielkiej Brytanii. Ponadto, wypiły herbatkę z Panią Dyrektor, która wcieliła się w postać królowej państwa wyspiarskiego.

Tego rodzaju spotkania pozwalają kształtować u dzieci postawy otwartości na to co nowe i obce. Integrują również społeczność przedszkolną, która  doskonale się bawi i spędza czas w aktywny sposób.