„Dzieci uczą rodziców” ogólnopolska akcja edukacyjna – podsumowanie

Organizatorem w. w. akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, głównym celem zaś zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęconego na wspólną  zabawę, naukę z dziećmi. W ramach IV edycji akcji od października 2022r. do czerwca 2023r. zrealizowaliśmy w najmłodszej grupie „Maleństwa” następujące moduły:

I Elementarz bezpieczeństwa –  poznawanie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym;

II Leśne opowieści – poznawanie mieszkańców lasu i nabywanie wiedzy jak  należy zachowywać się
w lesie;

III Niepodległość na 104 – promocja postaw patriotycznych wśród najmłodszych. Otrzymanie WYRÓŻNIENIA / cała grupa w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Podziel się historią” – projekt realizowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki;

IV Bezpieczny internauta – wdrażanie wiedzy o bezpiecznym Internecie wśród najmłodszych;

V Kosmiczna przygoda – poznanie planet Układu Słonecznego;

VI Młody ekolog – wdrażanie do dbania o swoje zdrowie i środowisko;

VII Poznaj swojego sąsiada – wirtualna wycieczka do Czech,  poznawanie symboli i ciekawostek
o Republice Czeskiej, edukacja międzypaństwowa. Udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „ Pocztówka z mojego miasta” Łucja K. – projekt realizowany z budżetu państwa
w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Forum Polsko – Czeskie”.

Celem działań było wspieranie procesu edukacji najmłodszych w tak ważnych obszarach jak pojęte w różnych wymiarach  bezpieczeństwo, ekologia, patriotyzm, historia, geografia, tradycja, zdrowie i tym samym realizowano zadania koncepcji pracy przedszkola „W krainie emocji – wspieranie rozwoju społeczno – emocjonalnego”. Serdecznie dziękuję rodzicom za aktywny udział w inicjatywie, pomoc w utworzeniu kącika tymczasowego, albumy, książki i wspaniałe prace domowe. Mam nadzieję, że czas wspólnie spędzony z dzieckiem był niesamowitą edukacyjną przygodą. Koordynator akcji Ewa Kalita zaprasza do obejrzenia zdjęć a po więcej można sięgnąć w galerii gr. I „Maleństwa”.