rodzina

Drzewka rodzinne Tygrysków

Mama i tata, i jeszcze ja!
Babcia i dziadek, chomiki dwa!
Pod jednym dachem w zgodzie mieszkamy
i się wzajemnie bardzo kochamy.
I nikt nikomu nie przypomina,
że najważniejsza w życiu rodzina!

W dniu 8 grudnia w Tygryskach odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć była „rodzina”. W trakcie zabaw dzieci nazywały członków swojej rodziny oraz powiązania między nimi, np.: babcia, to mama mamy, jestem wnuczką dziadka i córką taty, itp. Jeżyk Tuptuś pomagał nazywać emocje i uczucia wobec najbliższych. Po obejrzeniu scenki dramowej „W sklepie”, dzieci oceniały zachowanie jeżyka wobec mamy i babci. Po krótkim wstępie Tygryski zabrały się do pracy. Na szablonach drzewek genealogicznych przyklejały zdjęcia swoich najbliższych. Rodzice, którzy przybyli na zajęcia, dzielnie pomagali swoim pociechom. Drzewka rodzinne wykonane przez dzieci zostaną wręczone babciom i dziadkom z okazji ich święta.