ptaki koniec

Dokarmianie ptaków – podsumowanie akcji

Dokarmianie ptaków ma miejsce zwykle w zimę. Specjaliści przekonują, że nie powinno dokarmiać się ptaków wcześniej niż po pierwszych opadach śniegu. Odpowiedź na pytanie „dlaczego?” jest bardzo prosta. Dopiero wtedy ptaki zostają odcięte od pożywienia. Dlatego to pierwszy mróz i śnieg powinien być sygnałem, że czas wywiesić karmniki. Dokarmianie najlepiej zakończyć wczesną wiosną, najczęściej na początku marca, kiedy ptaki są już w stanie łatwo zdobyć samodzielnie pożywienie.

Kubusie Puchatki bardzo odpowiedzialnie i obowiązkowo przez całą zimę dbały o naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci donosiły pokarm, kule, wychodząc na plac zabaw sprawdzały czy w karmnikach nie brakuje jedzenia. Poznały ptaki, które zaglądały do karmników, a były to: wróbelki, sikorki, sierpówki, sójka, wrony, gawrony, sroki.

Dokarmianie ptaków to nie tylko ogromna frajda, to doskonały sposób, aby rozwijać u dzieci empatię, odpowiedzialność i obowiązkowość.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę i dostarczanie pokarmu.