POLICJA

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO

22 października dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z Paniami Policjantkami z wydziału ruchu drogowego. Przedszkolaki utrwaliły zdobytą wiedzę dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jak również dotyczącą przypadkowych spotkań z osobą „nieznajomą”. Panie Policjantki przypomniały konieczność noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Starszaki z grupy Króliki i Mądre Sowy zaprezentowały kamizelki odblaskowe jako konieczny element ubioru szczególnie o tej porze roku, kiedy zmrok zapada bardzo wcześnie. Dzieci miały również okazję pokazać, że potrafią bezpiecznie poruszać się po drogach. Wspólna wyprawa na pobliskie przejście dla pieszych była okazją aby przypomnieć sobie zasady przechodzenia przez jezdnię w oznaczonym miejscu. Były to wspaniały dzień pełen wrażeń. Dziękujemy za spotkanie.