czerwony kapturek

Czerwony Kapturek – podsumowanie działań wspierających rozwój społeczno-emocjonalny dzieci

Wiek przedszkolny jest jednym z najbardziej burzliwych okresów w dojrzewaniu emocjonalnym dziecka. Rozwój emocjonalny dziecka jest fundamentem rozwoju w innych sferach życia. To właśnie zdolności emocjonalne odgrywają największą rolę w przyszłych osiągnięciach dziecka jako ucznia czy osoby dorosłej. W roku szkolnym 2022/2023 miało miejsce wiele działań wspierających rozwój społeczno-emocjonalny naszych przedszkolaków, m.in.:

– wychowanie do wrażliwości na piękno, prawdę i dobro,

– kształtowanie umiejętności świadomego podejmowania decyzji przez dzieci,

– ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego,

– wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny.

Jako zwieńczenie całorocznych działań przedszkola grupa „Króliki” wystąpiła przed całą społecznością przedszkolną w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”. Występ bardzo podobał się młodszej i starszej publiczności.