BARBÓRKA 2022

BARBÓRKA

Dnia 02 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji górniczego święta zwanego Barbórką. Święta Barbara to przede wszystkim patronka ciężkiej i niebezpiecznej pracy, patronka górników. Chcąc przybliżyć dzieciom pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola tatę naszego Jasia, Pana Mateusza. W tym dniu, przedszkolaki ubrane w stroje galowe, przygotowały dla naszego gościa wspaniały występ. Były piosenki, wiersze, tańce oraz opowieści o św. Barbarze. Pan Mateusz opowiadał dzieciom o codziennej bardzo trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni, sprzętu oraz stroju górniczego w który był ubrany. Na zakończenie dzieci w dowód wdzięczności ofiarowały prezent – piękny album z pracami plastycznymi, kwiaty oraz dyplom. Ten dzień dla przedszkolaków był wspaniałą lekcją, która uświadomiła dzieciom jak ważna jest praca górnika. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mateuszowi za poświęcony czas i zaangażowanie. Wszystkim Górnikom życzymy bezpiecznej pracy, tyle samo wyjazdów co zjazdów, dużo zdrowia oraz wszystkiego co najlepsze. Szczęść Boże!