6 MARCA – EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, który ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak istotna jest diagnoza logopedyczna, jakie znaczenie ma zawód logopedy oraz kiedy konieczna jest interwencja logopedyczna zmierzająca do właściwego i poprawnego rozwoju  dziecka – a nie tylko mowy.

Mowa daje szansę realizacji potrzeb, wyrażenia emocji, co wpływa pozytywnie na ogólny rozwój psychiczny dziecka. Nigdy nie należy zwlekać z konsultacją logopedyczną – bo mowa to szansa na pełny, kompleksowy rozwój Waszych pociech.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy zapraszam wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola na konsultacje. Zachęcam do wczesnego rozpoznawania problemów z mową u dzieci oraz do podjęcia wspólnych działań terapeutycznych.

Agnieszka Dybich