park 9

Żyjmy z przyrodą w zgodzie

Żyjmy z przyrodą w zgodzie – to projekt działań ekologicznych na rzecz najbliższego środowiska, czyli dla nas Kubusiów Puchatków, to jest rodzinny dom i przedszkole. We wrześniu założyliśmy Klub Ekoprzedszkolaka, w ramach którego wybraliśmy się na zwiad ekologiczny do naszego mini parku przedszkolnego, gdzie dotykaliśmy, wąchaliśmy, oglądaliśmy przyrodę. Sprawdzaliśmy, czy nikt nie łamie gałązek i nie śmieci. Pani Lidzia powiedziała nam w tajemnicy, że kiedy przytulimy się do drzewa, to ono da nam znać, czy wszystko jest w porządku. Tak było. Dąb, który rośnie w naszym parku zaszumiał, że wszystko ok. Przy okazji zebraliśmy dary jesienne, np. liście, żołędzie, noski z klonu, szyszki. W drodze do przedszkola z mamą, czy tatą, zebraliśmy również kasztany i orzechy. Te cenne dary umieściliśmy w kąciku przyrody i służą nam do różnych zajęć i zabaw. Najczęściej wykorzystujemy je do zajęć matematycznych  i prac plastycznych. Po powrocie do sali, skaczącą piłeczką odbijaliśmy na drzewie kolorowe liście, które zaobserwowaliśmy w naszym parku. Pani uświadomiła nam, jak ważny jest szacunek do otaczającej przyrody.