V MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ "W KRAINIE PLUSZOWEGO MISIA"

V Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej „W Krainie Pluszowego Misia” on-line

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta Filia nr 2 wspólnie z Przedszkolem Publicznym nr 3 w Łęcznej zaprosiła najmłodsze dzieci 3 – 4 latki z przedszkoli z terenu gminy Łęczna do udziału w V Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Poezji Dziecięcej „W Krainie Pluszowego Misia”. Odważni uczestnicy, którzy wystąpili w przeglądzie on-line przygotowali utwory o swoich przyjaciołach – ulubionych misiach. Prezentacje dzieci w najmłodszej grupie umieliliśmy na Facebooku według kolejności zgłoszeń.

Uczestnicy przygotowali następujące utwory:

Matylda Dymel ( gr. 4 latki) z Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej: wiersz D. Roztoczyńskiej pt.: „Miś Słodkojad” Kornelia Szarota ( gr. 3 latki) z „Tęczowego” przedszkola w Zofiówce: wiersz E. Jani pt.: „Misiowy Wierszyk”

Julia Gzik (gr. 3 latki) z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej im. M. Konopnickiej w Łęcznej, utwór R. Southeya pt.: „Złotowłosa i Trzy Niedźwiadki”.

Marcel Kowalik ( gr. 4 latki) z Niepublicznego Przedszkola „Aniołek” w Łęcznej utwór N. Kostrzewskiej: pt.: „Miś pluszowy”;

Michał Jurczuk (gr. 4 latki) z Przedszkola Publicznego nr 4 utwór „Mój Miś” autor nieznany;

Barbara Kondracka ( gr. 4 latki) z Przedszkola Publicznego nr 2, wiersz J. Brzechwy pt.: „Niedźwiedź”.

Najmłodsze przedszkolaki wykazały się bogatą wyobraźnią, ciekawą interpretacją i dużą umiejętnością recytacji utworów.

Dziękujemy naszym przedszkolakom za odwagę i ciekawe recytacje utworów. Dla wszystkich uczestników V Przeglądu Poezji Dziecięcej: „W Krainie Pluszowego Misia” przygotowano dyplomy i nagrody za udział, ufundowane przez Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki im. Z. Herberta w Łęcznej oraz Radę Rodziców i Dyrekcję Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej.

V Przegląd Poezji Dziecięcej : „W Krainie Pluszowego Misia” w tym roku został przygotowany po raz pierwszy w formie on – line ze względu na warunki pandemiczne. Prezentacje dzieci można obejrzeć na Facebooku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta i Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej.

Zapraszamy do obejrzenia i polubienia na Facebooku.

Dziękujemy serdecznie za udział uczestnikom i za współpracę wszystkim pracownikom z Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Nagrody dzieci mogą odebrać indywidualnie wraz z opiekunami w Filii nr 2 ul. Obrońców Pokoju w Łęcznej.

Z okazji Święta Misia Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna Filia nr 2 ul. Obrońców Pokoju 1 przygotowała dodatkowo dla małych czytelników okolicznościową wystawę książek o misiach i wystawę plakatów z ulubionymi misiami dzieci.

Zapraszamy do odwiedzin i wspólnego czytania książek z dziećmi.