kubusie 25

To my – Kubusie Puchatki

Hej, hej, to my, Kubusie Puchatki z grupy II. Mamy dopiero po trzy latka i choć niedawno się poznaliśmy, lubimy razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć i budować z klocków. Początki były trudne. Trochę tęskniliśmy za rodzicami, ale teraz przychodzimy do naszego przedszkola z ochotą wiedząc, że będzie się działo ….. Z każdym dniem rozwijamy samodzielność w ubieraniu, rozbieraniu się, spożywaniu posiłków i korzystaniu z toalety. Przyzwyczajamy się do przedszkolnego rytmu dnia. Zapoznajemy się z regułami współżycia panującymi w grupie, przestrzegamy zasad bezpiecznego poruszania się po przedszkolu oraz bezpiecznych zabaw w ogrodzie. Uczymy się używania zwrotów grzecznościowych, zgodnej zabawy z kolegami i porządkowania zabawek w sali po skończonej zabawie. Codziennie zdobywamy różne umiejętności potrzebne każdemu trzylatkowi. Uczymy się wierszyków, piosenek, wykonujemy prace plastyczne, rozwijamy umiejętności percepcyjne i manualne. Nabieramy zaufania i poczucia bezpieczeństwa do miejsca i nauczycieli oraz pracowników przedszkola. Często wychodzimy na świeże powietrze, gdzie się grzecznie bawimy oraz na spacery, w czasie których oglądamy różne ciekawe dla nas rzeczy i podziwiamy piękno przyrody. Uwielbiamy zabawy muzyczno-ruchowe. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach, odpoczywamy słuchając kołysanek lub bajek. Każdy dzień w przedszkolu jest pełen radości i nowych doświadczeń dostarczanych przez nasze panie: Lidzię, Wiolę i Kasię. We wszystkim pomaga nam również pani Beatka i pani Ania. Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań i osiągnięć.