pierniki gr2

Świąteczne pierniczki

„Wielkie wydarzenie pierniki pieczemy. Ciasto wyrobione, więc je wałkujemy. Wycinamy w cieście serca i księżyce, domek i aniołka, piękną baletnicę. Kiedy się upieką to je ozdobimy. Lukrowane na choince wspólnie powiesimy.” Uwzględniając kierunki polityki oświatowej państwa określone przez MEiN na rok szkolny 2021/2022: „Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności” 13 grudnia w Kubusiach zorganizowano pieczenie pierników. Dzięki współpracy z rodzicami,  z paniami kucharkami dzień przygotowania świątecznych pierników był wyjątkowy. W powietrzu unosił się zapach przypraw korzennych, w tle grały świąteczne piosenki. Stworzona sytuacja edukacyjna pozwoliła uświadomić dzieciom, że każdy może być tym Świętym Mikołajem, i to one właśnie nim się stały. Przygotowały świąteczne pierniki dla mamy i taty, dla pani Dyrektor, dla pani kucharki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pachnących cynamonem, anyżem, goździkami:)