węgiel

Skarby ziemi

W tym tygodniu dzieci z Maleństw dowiedziały się:  jak wyglądał świat przed milionami lat? Poznały historię dinozaurów, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały.  Oprócz wiadomości o dinozaurach dzieci dowiedziały się jak powstał węgiel, do czego służy, gdzie jest wydobywany i kto go wydobywa. Miały też możliwość bezpośredniej obserwacji bryłek węgla. Po dokładnym obejrzeniu oraz dotknięciu, dzieci stwierdziły, że węgiel jest: twardy, czarny o delikatnym połysku, brudzący, ciężki. Przeprowadziliśmy doświadczenie pokazujące jak węgiel zachowuje się w zetknięciu z wodą. Z eksperymentu dowiedzieliśmy się, że nie rozpuszcza się w wodzie oraz w niej tonie.Uwielbiamy w ten sposób poznawać świat, dzięki doświadczeniom lepiej rozumiemy nasze otoczenie i mechanizm działania wielu zjawisk.