Jeż - Mądre Sowy

Poznajemy zwierzęta chronione w Polsce – JEŻ

W ramach realizacji kierunków oświatowych Państwa na lata 2021/22

• Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.
  • Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

Grupa „Tygryski” i grupa „Mądre Sowy” przystąpiły do realizacji projektu ekologicznego pod tytułem „Poznajemy zwierzęta chronione w Polsce” . Głównym celem projektu  jest zapoznanie dzieci ze zwierzętami objętymi ochroną na terenie Polski oraz kształtowanie poczucie moralnej odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Na  naszych pierwszych zajęciach gościliśmy Panią Jeż , która uczyła nas o swoich  zwyczajach, sposobie przygotowania się do zimy oraz opowiedziała nam o swoich przyjaciołach i o wrogach przed którymi się chowa. Dzieci dowiedziały się  na zajęciach czym żywi się jeż oraz do czego służą mu kolce na grzbiecie. Tańczyły do piosenki „Dwa malutkie jeże” oraz lepiły jeże z masy solnej, dowiedziały się także,że jeże mają świetny słuch. Najważniejszą informacją dla dzieci było to, że jeże są pod ochroną, trzeba na nie uważać i pomagać im chociażby budując dla nich domek, w którym mogłyby przetrwać zimę. Taki domek  dzieci  miały okazje obserwować w naszym ogrodzie przedszkolnym. Z wielkim zaciekawieniem wypatrywały w nim mieszkańca naszego ogrodu, który najwyraźniej ukrywał się  przed nami w stercie liści. Zapraszamy do galerii.