poznajemy dzięcioła dużego

Poznajemy zwierzęta chronione w Polsce-dzięcioł duży

W ramach realizacji projektu ekologicznego „Poznajemy zwierzęta chronione w Polsce” Tygryski uczyły się o zwyczajach i środowisku życia dzięcioła dużego. Dzieci poznały ciekawostki z życia tego niezwykle pożytecznego ptaka, dowiedziały się czym się żywi, dlaczego jest pod ochroną i gdzie można go spotkać. Dzieci wiedzą, że wszędzie tam gdzie żyje dzięcioł, drzewa są zdrowe ponieważ  ptak ten jest lekarzem drzew . Na zajęciach dzieci  poznały zabawę „ Ptaki do gniazd”, tańczyły w parach  przy piosence „Dzięcioły”, rozwijały umiejętności matematyczne dodając i odejmując sylwety tychże ptaków oraz  nauczyły się śpiewania piosenki pod tytułem „ Na wysokim drzewie”. To był bardzo aktywny dzień popatrzcie sami. Zapraszamy do galerii.