tygryski na morzu

Poznajemy mieszkańców mórz i oceanów

Na dzisiejszych zajęciach nasze przedszkolaki poznawały tajemnice, jakie kryją w sobie morza i oceany. Oglądaliśmy albumy i atlasy które opisywały życie wodnych zwierząt. Widzieliśmy zdjęcia kolorowej rafy koralowej i jej mieszkańców. Następnie, sami zrobiliśmy własny „ocean” . Przy pięknej, spokojnej muzyce, przypominającej szum morza, wyobrażaliśmy sobie, że nurkujemy w podwodnych głębinach i podziwiamy ten niesamowity, wodny świat. Dzieci z wielkim zapałem wykonały  prace plastyczną z wykorzystaniem farby plakatowej,  układały rytmy z mieszkańcami  raf koralowych oraz karmiły foki małymi rybkami doskonaląc przy tym umiejętności matematyczne. Zobaczcie jak wyglądał nasz dzień w przedszkolu.