Kubusie dokarmiają ptaki

Pomagamy -dokarmiamy

Podczas różnych sytuacji edukacyjnych i zabaw staramy się przekazać naszym Kubusiom najistotniejszą wiedzę związaną
 z dokarmianiem ptaków. Dzięki czemu dzieci czują się odpowiedzialne za ptaki i z wielką radością i ochotą przynoszą dla nich pokarm, troszcząc się o ich los. Każdego dnia w okresie zimy wszystkie karmniki w naszym przedszkolu  są pełne różnorodnego pożywienia, a my możemy cieszyć się widokiem pięknych, kolorowych ptaków za oknem naszej sali. Możemy poznawać ich wygląd, zwyczaje i odgłosy. Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się, które ptaki przylatują do Polski  w okresie zimy, które z nami zostają przez cały rok, a także poznały te ptaki, które odlatują na zimę do ciepłych krajów Afryki. Nauczyły się także piosenki o głodnym wróbelku i wykonały do niej akompaniament . To był bardzo pracowity dzień…. Oczywiście Kubusie spisały się znakomicie .