o dinozaurach gr.2

Podróż do świata dinozaurów

W tym tygodniu poznajemy wybrane elementy fauny i flory ery mezozoicznej (paprocie i dinozaury). Poszerzamy słownik o wybrane słowa: dinozaur, skamieniałość, węgiel kamienny, wykopaliska, paleontolog. Dziś wybraliśmy się do znanego nam już kina „Trójka na zakręcie”. Biletem wstępu były różnokolorowe klocki plastikowe. Do pociągu wsiadały zaproszone dzieci ze wskazanymi przez Panią Wiolę klockami. Tak ćwiczona była umiejętność rozróżniania kolorów. Na dzieci czekał film edukacyjny „Poznajemy dinozaury”. Był on wprowadzeniem do fascynującego tematu. Przedszkolaki poznały dinozaury mięsożerne i roślinożerne. Ich budowę, sposób poruszania, środowisko życia. Bohaterowie filmu zainspirowali Kubusie do działania. Raz były Tyranozaurem Rex i próbowały utrzymać równowagę na jednej nodze. Były także Brontozaurem, który osiągał 20 m długości i ważył 23 tony. Starały się więc poruszać ciężko i powoli. Parazaurolof zaś zachęcił do chodzenia na czworakach. Okazuje się, że nie jest to wcale łatwe. Dzieci odnalazły w kąciku konstrukcyjnym klocki oraz dinozaury. Zainspirowane filmem i zabawą w postaci opowieści ruchowej Thulina same tworzyły świat dinozaurów. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.