kodujemy z misiem

Moduł II Kodujemy z Małym Misiem

W ramach realizacji projektu czytelniczego pod tytułem „ Mały miś w świecie wielkiej literatury” Tygryski przystąpiły do realizacji modułu nr 2 pod tytułem” Kodujemy razem z Małym Misiem”. Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci rozwijały  kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; kompetencje w zakresie wielojęzyczności oraz kompetencje matematyczne. Elementy kodowania to wszelkiego rodzaju zabawy rozwijające logiczne myślenie, sortowanie i klasyfikowanie przedmiotów, szukanie cech wspólnych, odtwarzanie podanych wzorów i rytmów.
Nasze przedszkolaki, wspólnie z Małym Misiem brały udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (EUROPE CODE WEEK). Były to zabawy rozwijające spostrzegawczość, łączenie w pary, Sudoku, układanie rytmów z  wykorzystaniem kolorowych  patyczków. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a przy okazji rozwijali umiejętności związane z kodowaniem. Była to ciekawa przygoda, którą nasze Tygryski dobrze znają i kochają.