Jesienne witaminy Mądrych Sów.

Jesienne witaminki.

„Mądre Sowy” dobrze wiedzą, jak pyszne i zdrowe są soki owocowe, szczególnie te wyciśnięte własnoręcznie bez dodatku cukry i konserwantów. To doskonałe źródło witamin i cennych składników mineralnych, przede wszystkim witaminy C, która w dużych ilościach jest nam potrzebna właśnie jesienią. Po umyciu rączek i owoców „Mądre Sowy” przystąpiliśmy do pracy. Przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do wyciskania soku, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały soki z jabłek, gruszek i słodkiej marchewki. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Po pysznym soku pozostały tylko „marchewkowe wąsy”. Dziękujemy p. Agnieszce, mamie Mateuszka za przyniesienie sokowirówki.