#Ekokulturalne Przedszkole

Wyzwanie projektowe na kwiecień to „Przystanek wędrującej książki”. Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy aż dwa książkowe święta: 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci; 23 kwietnia obchodzimy zaś ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Są to święta wszystkich autorów, wydawców, ilustratorów oraz czytelników, mające na celu promocję czytelnictwa i literatury. „Króliki” realizując tematykę związaną z książkowymi świętami wymieniły się między sobą książkami. Dzieci z radością dzieliły się z kolegami i koleżankami książkami. Zachęcamy wszystkich do odkrywania przygód z literaturą, bo przecież „książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni…”.  Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.