puchatek 6

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się A.A. Milne autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia. Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko.

Nasza grupa również pamiętała o tym wyjątkowym święcie, chociażby dlatego, że to nasz patron. Postanowiliśmy uczcić ten dzień. Zaśpiewaliśmy Puchatkowi „100 lat” i złożyliśmy życzenia. Zapoznaliśmy się z historią misia. Oglądaliśmy film i wysłuchaliśmy fragmentu powieści o przygodach Puchatka i jego przyjaciół. Pani Lidzia obiecała nam, że codziennie przed obiadem będzie czytać książki o Kubusiu, które przynieśliśmy do naszego kącika książki. Malowaliśmy także portrety misia i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Kubuś Puchatek podziękował nam cukierkami i swoim małym „co nieco”, czyli miodkiem od pszczółek ze Stumilowego Lasu.

Książki opowiadające o przygodach Kubusia Puchatka to wartościowe publikacje, które w humorystyczny sposób podejmują tematy związane z ważnymi dla dzieci zagadnieniami. Miś o bardzo małym rozumku jest skarbnicą złotych myśli, które warto w tym dniu przypomnieć:

„(…) – Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? – Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje”.

„Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek, w którym nie została nawet kropelka miodu”.

„Jestem bardzo szczęśliwy, bo mam kogoś, kto sprawia, że ciężko jest powiedzieć do widzenia ”.