logopeda

Dzień dobry

Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu prowadzi neurologopeda

mgr Agnieszka Dybich

Odbywają się one we poniedziałki, środy i czwartki.

Podczas zajęć logopedycznych:
  • uzyskujemy prawidłową artykulację głosek
  • kształtujemy prawidłowy tor oddechowy (wydłużanie fazy wydechowej)
  • usprawniamy aparat artykulacyjny
  • rozwijamy słuch
  • wzbogacamy słownictwo
  • rozwijamy umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi
  • rozwijamy umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych
  • kształtujemy swobodne wypowiedzi dziecka
  • kształtujemy prawidłowe czynności fizjologiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego (tj. połykanie, żucie, odgryzanie)
W zakres opieki logopedycznej w przedszkolu wchodzą również:
  • wspieranie nauczycieli w działaniach usprawniających aparat mowny dzieci, oceny stanu rozwoju mowy; konsultacje, warsztaty
  • podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej, grupowe zabawy logopedyczne
  • współpraca z rodzicami dzieci, którym udzielana jest pomoc logopedyczna w celu włączenia ich w proces terapii ich dziecka i kontynuacji ćwiczeń w domu
  • konsultacje dla wszystkich zainteresowanych rodziców
  • zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci wymagających dodatkowego wsparcia w zakresie rozwoju mowy

Terapia logopedyczna prowadzona jest indywidualnie, w parach lub małych zespołach, w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń wymowy.

W każdej grupie prowadzone są zajęcia grupowe mający charakter profikatyki zaburzeń mowy.

Drodzy Rodzice!

Pamiętajcie, że istotnym elementem terapii logopedycznej jesteście – WY. Bez Waszej pomocy; systematycznych ćwiczeń, bycia w ciągłym kontakcie ze mną, prób motywowania dziecka i wspierania go, spotkania z logopedą nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Zachęcam do współpracy

Agnieszka Dybich