Dzień dobry

Dzień dobry! Nazywam się Weronika Rudzińska. Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem, terapeuta rodzinnym, profilaktykiem i psychoterapeutą leczenia uzależnień. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy. Od tego roku mam przyjemność pracowania z Państwa dziećmi.

Psycholog w przedszkolu? Dla kogo? Po co? Słysząc takie pytania chciałabym  na nie odpowiedzieć. Rozwiewając Państwa wątpliwości postaram się krótko opowiedzieć o swojej pracy.

Ale może zacznę od początku. Kto to jest psycholog? Czym się zajmuje, co robi w przedszkolu? Najkrócej mówiąc psycholog to osobą posiadająca właściwe kwalifikacje oraz dokumenty potwierdzające je, która może udzielać świadczeń psychologicznych polegających   na: diagnozie psychologicznej, orzekaniu, opiniowaniu, psychoterapii i udzielaniu pomocy psychologicznej.

Niektóre z wymienionych czynności wykonuję w przedszkolu, ale nie wszystkie, ponieważ przedszkole nie jest miejscem opiniowania, orzekania czy prowadzenia psychoterapii. Czym więc się zajmuję?
Ogólnie mówiąc, dbam o harmonijny i wszechstronny rozwój Państwa dzieci. Pracuję by efektywnie wspierać i wspomagać je. Przygotowuję dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole, w taki sposób by skutecznie oraz satysfakcjonująco radziły sobie z zadaniami szkolnymi. Rozwijam zasoby, które każde dziecko posiada, pozwalając dzieciom by poruszały się w  zróżnicowanej oraz złożonej rzeczywistości i dynamicznie zmieniającym się świecie. Organizuję zajęcia, które mają na celu pomóc w adaptacji i integracji w grupie przedszkolnej. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach ogólnorozwojowych, twórczych, relaksacyjnych. Do metod stosowanych w czasie tych spotkań należą: terapia przez zabawę, sztukę, bajkoterapię, trening radzenia sobie z emocjami, wspomaganie rozwoju i umiejętności społecznych, metody aktywizujące.

Nie wyobrażam sobie również swojej pracy bez kontaktu z Państwem jako kluczowego wsparcia mojej pracy oraz rozwoju dzieci. Dlatego jestem do Państwa dyspozycji.  Zapraszam do kontaktu
wtorki 8.00-8.30 , 13.00-13.30 oraz piątki  8.00-8.30, 13.00-13.30