zwierzęta

Chrońmy zwierzęta naszych pól i lasów

Dowiedzmy się, co słychać w naszym Klubie Ekoprzedszkolaka. Niedawno rozmawialiśmy o zagrożonych zwierzętach i ptakach z naszych pól i lasów. Jako mali ekolodzy powinniśmy wiedzieć, jak zadbać o nasze najbliższe środowisko. Pomógł nam trochę Gang Swojaków, który otrzymaliśmy ze sklepu Biedronka. Z zainteresowaniem oglądaliśmy książki o zwierzętach oraz prezentację multimedialną, na którą zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z Maleństw. Prace plastyczne, które wykonaliśmy kredkami i pastelami, utrwaliły nam wygląd sowy i wiewiórki. Przypomnieliśmy sobie również, jak wykonywaliśmy jesienią plakat „Apel przyrody”. Nasze rączki Ekoprzedszkolaków, przyklejone w formie parasola chronią zwierzęta przed zagrożeniami. Zdobytą wiedzę wykorzystujemy w swoich zabawach, np. budujemy domki dla jeżyków lub Zoo dla zwierząt z innych kontynentów. Lubimy być ekologami.